Shaolin kung-fu pro děti

kung fu pro deti

V září 2023 se v Ondřejově otevře nový kurz bojového umění pro děti od šesti let. Jedná se o výuku starobylého Shaolin kung-fu. Pojďme se společně podívat na to v čem je cvičení kung-fu přínosné.

Praktikování kung-fu je cesta, nejedná se pouze o umění sebeobrany, ale důležitou roli v celkovém konceptu kung-fu hraje duchovní přesah, filozofie a propsání účinků cvičení do každodenního života jedince. Učíme se bojovat a skrze techniky se snažíme poznat také sami sebe, své možnosti, silné stránky umocňovat a slabé stránky posilovat. 

Celý koncept cvičení vychází ze starobylých technik a metod Shaolin kung-fu. Metody Shaolinu člověka přirozeně zocelující a zdokonalují po fyzické i duševní stránce. Vše je konáno v souladu s přírodou. To je jedním z důvodů, proč je kurz Shaolin kung-fu pro děti organizovaný celoročně venku pod širým nebem.

Každá lekce kung-fu se skládá z části, kde se pilují základní dovednosti Shaolinu. Jedná se o průpravná cvičení základních postojů, úderů, kopů a pádů. Poté se učí vybraná Shaolin kung-fu sestava. Nyní je v plánu sestava “Dělová pěst” (Gongli quan), která dobře rozvíjí celkovou koordinaci, rychlost a hbitost. Učíme se také Sanda techniky, což jsou bojové aplikace kung-fu, kde nejprve stínovým bojem a následně ve dvojici či trojici rozvíjíme bystrost, soustředění a rychlost odezvy mozku. Žáci se učí také pracovat s energií a silou soupeře, tak aby byli schopni využít sílu soupeře ve svůj prospěch, bez nutnosti použití větší síly vlastní. Proto se v lekcích praktikuje i čínský zápas. V závěru každé lekce je zařazeno komplexní posilování pro celé tělo, kde se zaměřujeme na střed těla a hluboký stabilizační systém.

mgr. ondrej divis

Do každé  lekce se snažím promítnout vědomosti nabyté studiem na UK FTVS, více než 15 let praxe jako fitness trenér a více než 13 let praktikování Shaolin kung-fu a Taiji. Ve středu 6. září 2023 proběhne ukázková lekce pro děti v Ondřejově a následně bude zahájen kurz Shaolin kung-fu pro děti.

Těším se na vás na cvičení.

Mgr. Ondřej Diviš

Lektor Shaolin kung-fu